Třinecké letní kino začíná právě dnes

TŘINEC S letními prázdninami přichází v Třinci i pravidelné projekce pod širým nebem. První promítání proběhne právě dnes, tedy v pátek 1. července ve 21:30 hod. přímo u kina Kosmos. Letní sezónu zahájí oblíbená česká komedie Po čem muži touží 2.

Vzhledem k tomu, že komedie jsou u třineckých diváků nejžádanějšími druhy filmů, dominují také programu celého letního kina. Z 9 projekcí je 7 z nich ryze komediálního žánru. – Po nervy drásajícím období si všichni zasloužíme trochu pohladit po duši a pošimrat bránice – zdůvodňuje svůj dramaturgický záměr ředitelka kina Regina Szpyrcová.

Nejvíce smíchu mohou letos diváci zažít u kina, kde si přímo v centru města budou moci užít hereckých komediálních výstupů u projekcí snímků MIMOŘÁDNÁ UDÁLOST, ZNÁMÍ NEZNÁMÍ, TŘI TYGŘI VE FILMU: JACKPOT.

V letošním roce kino poprvé zařadí do programu i PREMIÉROVÉ snímky. Představí českou novinku HÁDKOVI (15. 7.) a komedii ŘEKNI TO PSEM (5. 8.), kterou by za vhodného počasí kinaři velmi rádi promítli na paloučku za kinem. – Vzhledem k tomu, že snímek popisuje hlavně nevšední život pejskařů, jsou na této projekci vítáni i vaši čtyřnozí mazlíčci – zve ředitelka kina.

Na atletickém stadionu STaRS si návštěvníci tentokráte sice neprotáhnou tělo, ale na sport rozhodně nezapomenou při sledování snímků VYŠEHRAD: FYLM (22. 7.) a ZÁTOPEK (19. 8.). Občerstvení nebude chybět.

Kino chce dopřát jedno noční představení také malým divákům. Pohádka TAJEMSTVÍ STARÉ BAMBITKY 2 zakončí letošní sezónu u kina v pátek 26. srpna ve 21:00.

PROMÍTÁNÍ

Promítání se uskuteční v červenci vždy ve 21:30, v srpnu pak ve 21:00. Projekce proběhnou na třech, divákům známých místech, před kinem, za kinem a na atletickém stadionu STaRS. To, jestli se bude promítat na travnatém kopečku za kinem, nebo na dlážděném prostoru před kinem, ovlivňuje hlavně počasí.

Vždy vás budeme s dostatečným předstihem informovat na našem facebookovém profilu a na webu – informuje ředitelka a dodává: V případě, že nás zaskočí nepřízeň počasí, přesuneme se od 22. hodiny do kinosálu.

Deky, spacáky či karimatky jsou na venkovních projekcích vítány. Židle s opěrátky budou připraveny na místě. Kinobar bude po celou dobu projekce otevřen. Vstupenky je možno zakoupit v předprodeji na pokladně kina i on-line, nebo rovnou před promítáním.

Foto: TZ

Komentáře