Paráda! Oceláři proklouzli do semifinále Ligy mistrů

TŘINEC Hokejisté Třince získali v Lize mistrů skalp třetího švédského celku. Ve čtvrtfinále vyřadili Brynäs Gävle a probojovali se mezi čtyři nejlepší týmy soutěže.

BRYNÄS IF GÄVLE – HC OCELÁŘI TŘINEC 3:5

První čtvrtfinálové klání skončilo výsledkem 3:1, celek Václava Varadi předvedl na svém ledě parádní obrat a do Švédska vyrazil s dvoubrankovým náskokem.
Ten ještě více narostl poté, co se prosadili Marcinko s Petružálkem. Domácí hokejisté v tu chvíli potřebovali k postupu pět branek. Ve druhé polovině střetnutí sice třikrát skórovali, jenže Oceláři střelecky nezůstali pozadu a nakonec také druhé utkání vyhráli dvoubrankovým rozdílem.

V semifinále třinečtí hokejisté změří síly s finským celkem JYP Jyväskylä, která vyřadila brněnskou Kometu.

„Je to obrovská prestiž. Už to jednou zaznělo, že každým zápasem a postupem se píšou nové dějiny klubu. Z tohohle hlediska jsme moc rádi, věřím tomu, že budeme úspěšně pokračovat. Každý další zápas Ligy mistrů bude mít větší a větší prestiž. Třeba se to jednou vyrovná té fotbalové, která je celosvětovým fenoménem,“ prohlásil brankář Ocelářů Šimon Hrubec.

BRANKY A NAHRÁVKY: 30. Bjurström (Ikonen, Bertilsson), 40. Fälth (Miller, Gunderson), 50. Mannberg (Blomqvist, A. Boqvist) – 13. Marcinko (Krajíček, Rákos), 25. Petružálek (Polanský), 33. Irgl (Rákos, Kovář), 41. Musil (Linhart, Polanský), 60. Mikulík (Dravecký). Rozhodčí: Wiegand, Wehrli (oba Švýcarsko) – Ahlen, Dahmén (oba Švédsko). Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Třetiny: 0:1, 2:2, 1:2.

BRYNÄS: Rautio – Bertilsson, Gunderson, Kilström, Fälth, Carlsson, Larsson, A. Boqvist – Miller, Jensen, Clark – Ikonen, Ölund, Bjurström – Alcén, Blomqvist, Mannberg – Asklöf, Westfält, J. Boqvist – Hirsch

TŘINEC: Hrubec – Adámek, Krajíček, Musil, Linhart, Jank, Kovář – Irgl, Marcinko, Rákos – Cienciala, Mikulík, Dravecký – Petružálek, Polanský, Adamský – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Christov.

Komentáře