Parčík v Písku se pyšní novým dřevěným betlémem

PÍSEK V první adventní neděli mohli místní i návštěvníci vedle rozzářeného vánočního stromu v Písku zhlédnout i krásný dřevěný betlém, který se nachází v parčíku vedle hasičské zbrojnice.

„Už dlouho jsem si přála pořídit pro Písek dřevěný betlém, který je jedním z nejkrásnějších symbolů Vánoc. Probouzí v lidech pocity lásky, ale i naděje. Pohled na něho dokáže všechen stres, všechny ty nepříjemnosti, které jednoduše jednou za čas zkříží cestu každému z nás, přesunout na vedlejší kolej. K uskutečnění tohoto plánu nikdy nebyl čas, vždy bylo něco důležitějšího. K realizaci paradoxně přispěla současná situace. Většinu akcí jsme kvůli koronavirové epidemii museli odvolat. Tak jsem si řekla, že alespoň nějakou radost musíme našim občanům udělat. A tak se nápad začal realizovat,“ sdělila Věrka Szkanderová, starostka Písku.

Času do Vánoc moc nezůstalo, ale díky obětavostí a velkému pracovnímu nasazení autorů betléma, sen se stal skutečností a nyní těší všechny příchozí.

„Autory dřevěného betléma jsou naši občané Petr a Michal Pyszkovi. Sochy jsou dílem řezbáře Jiřího Cieslara z Návsí, jsou vyřezávané ze slepovaného z několika části lípového dřeva, a to z toho důvodu, aby sochy časem nepopraskaly. Tohoto úkolu se zhostili rovněž Petr a Michal Pyszkovi. Všem, kteří se na výrobě betlémku podíleli, chci ze srdce poděkovat. Věřím, že pohled na něho bude pohlazením pro duši, že nás v této nelehké době povzbudí,“ dodala starostka.

 

Komentáře