Třinečtí zastupitelé schválili rozpočet na příští rok

TŘINEC Na straně příjmů 635 milionů korun, na straně výdajů 699 milionů. V úterý 8. prosince na posledním letošním zasedání zastupitelstva Třince 31 zastupitelů jednohlasně odsouhlasilo rozpočet města na rok 2021.

Třinec bude v příštím roce hospodařit s rozpočtem, který počítá s příjmy ve výši 635 850 700 Kč a výdaji 699 576 000 Kč. Rozdíl mezi příjmy a výdaji bude město zcela krýt z vlastních zdrojů, což jsou nevyčerpané finanční prostředky z předchozích let.

 – V rozpočtu na rok 2021 musíme počítat s navrženým zrušením superhrubé mzdy jako základu pro výpočet daně z příjmu fyzických osob, což pro všechna města znamená obrovský výpadek. V případě Třince předpokládáme výpadek ve výši zhruba 60 mil. Kč. Případné schválení navýšení slevy na poplatníka bude znamenat další propad v řádu desítek milionů – uvedl náměstek primátorky Třince Ivo Kaleta.  – Kromě propadu příjmů z daní očekáváme ještě další ztráty spojené s vládními opatřeními, takže celkový propad v rozpočtu města bude oproti minulým letům pravděpodobně vyšší než 100 milionů korun, což je obrovská ztráta a znamená nejen omezení investičních výdajů na ty nejnutnější, ale dopad bude mít i na provoz města – dodal.

I přesto místní poplatky včetně poplatku za svoz komunálního odpadu a poplatku ze psů zůstanou prozatím ve stejné výši jako dosud.

Rozpočet Třince na rok 2021 počítá s dokončením rozjetých staveb včetně dokončení rekonstrukce malé Jablunkovské, a za zhruba 70 milionů korun plánuje investice nové. –  Rozběhnou se přípravné stavební práce k parkovacímu domu na Sosně a čekají nás větší rekonstrukce v budovách škol. V rozpočtu na příští rok musíme počítat i s nezbytným zpevněním břehového svahu říčky Líštnice v městské části Dolní Líštná, kde eroze ohrožuje přilehlou komunikaci. Společně se Správou silnic MSK připravujeme také rekonstrukci ulice Kaštanová včetně nové příjezdové komunikace ke kostelu a k areálu hřbitova – uvedla primátorka Věra Palkovská.

Zasedání třineckých zastupitelů se opět kvůli koronavirovým opatřením konalo mimo magistrát města – ve sportovní hale STaRS. Rozpočet Třince na rok 2021 najdete zde.

Foto: TZ

Komentáře