TŘINEC Po zápase to od nazlobených diváků i bývalých fotbalistů Třince pořádně schytal. Rozhodčí Petr Dorušák domácí hráče vysloveně nepoškodil, přesto závěr utkání řídil tendenčně. Ve prospěch Jihlavy, která si v baráži o postup do první ligy na rozhodčí stěžovala…

FK FOTBAL TŘINEC – FC VYSOČINA JIHLAVA 0:1

Červená karta? Penalta? „To bylo v naprostém pořádku,“ souhlasil generální ředitel Fotbalu Třinec Karel Kula. Nejen jemu, ale všem, kteří byli na stadionu a mají něco společného s Třincem, vadila jiná rozhodnutí nezkušeného arbitra Petra Dorušáka.

Zbytečně kouskoval hru, většinu sporných situací posoudil ve prospěch Jihlavy, zejména za stavu 0:1, kdy už šlo takříkajíc do tuhého. Nastavil jen dvě minuty, přestože proběhlo šest střídání a po vyloučení Jiřího Adamušky se nehrálo rozhodně více než jen dvě minuty. „Závěr utkání nezvládl, pískal jednostranně,“ zlobil se šéf Třince.

Tři body Jihlavě – stejně jako v jarním vzájemném utkání – zařídil kanonýr Stanislav Klobása. Vysočina si s Třincem dlouhodobě drží kladnou bilanci, naposledy mu podlehla před devíti lety.

Celek kouče Svatopluka Habance tak letos vyšel prvně bodově naprázdno – po vítězství na Dukle a remíze ve Varnsdorfu. V domácí premiéře, stejně jako v derniéře loňské sezony, nestačil na Městském stadionu na jednoho z favoritů druhé ligy. „S ohledem na kvalitu a sílu protivníka můžu říct, že jsme měli na to, abychom bodovali. Na vítězství to nebylo, ale bod jsme uhrát mohli,“ konstatoval na tiskové konferenci trenér Třince Svatopluk Habanec.

Jediná branka padla v 72. minutě, jejím autorem byl Stanislav Klobása. V té době už Vysočina měla soustavný tlak, který si vytvořila po vyloučení brankáře Jiřího Adamušky. Bránící se Třinec několikrát zahrozil z protiútoku, ale Luis Arroyo ani Tomáš Omasta své šance nezužitkovali.

Klíčový okamžik nastal v 51. minutě, kdy gólman Jiří Adamuška „napravil“ svůj kiks penaltovým faulem. Lukáš Vaculík však pokutový kop neproměnil – bránu, do které se postavil František Chmiel, vůbec netrefil.

Byla to moje chyba. Míč jsem neodhadl, myslel jsem si, že ke mně sklouzne. Bohužel mě přeskočil,“ pokrčil rameny Jiří Adamuška a pokračoval: „Protihráč se dostal přede mne, měl před sebou prázdnou bránu a tak jsem ho stáhl k zemi. Hned mi bylo jasné, že to bude penalta, ale byla šance, že by ji třeba nemuseli proměnit. Čekal jsem, jakou kartu rozhodčí vytáhne, doufal jsem, že to bude jen žlutá. Bohužel přišel dvojí trest, dostal jsem červenou. Kluci v kabině mi nic nevyčítali. Řekli mi, ať dám hlavu nahoru a připravím se na další zápas.“

Zklamaní domácí, kteří se chtěli předvést patnácti stovkám diváků v nejlepším světle, brali nezdar s nadhledem. Kapitán Třince Imrich Bedecs nejenže nepokáral parťáka mezi tyčemi, zastal se dokonce i chybujícího arbitra. „Byl to jeho druhý letošní zápas. Chápu, že měl místy respekt a obavy, aby něco nepokazil. Nemyslím si, že by nás chtěl vyloženě poškodit. Z naší kabiny určitě nezazní, že za naši prohru může rozhodčí,“ prohlásil slovenský fotbalista s maďarskými kořeny.

BRANKA: 72. Klobása. Rozhodčí: Dorušák. ŽK: Gáč, Janoščín, Arroyo. ČK: 51. Adamuška. Diváci: 1497. Poločas: 0:0.

TŘINEC: Adamuška – Omasta, Gáč, Bedecs, Janoščín – Valenta, Vaněk – Hlúpik, Machalík, Arroyo – Kubala (52. Chmiel).

JIHLAVA: Vejmola – Vejmola – Pavlík, Tlustý, Tijani, Novotný – Vaculík, Fortelný – Mikuš (63. Javůrek), J. Rezek (86. Lacko), Smejkal (90. Křivánek) – Klobása.

Komentáře