TŘINEC Ofenzivní fotbalisté spjatí v minulosti se Slováckem, Filip Hlúpik a Filip Kubala svými zásahy zajistili fotbalistům Třince remízu v Sokolově.

FK BANÍK SOKOLOV – FK FOTBAL TŘINEC 2:2

Po mohutných turbulencích v hráčském kádru jsou Západočeši outsiderem druhé nejvyšší soutěže. Před soubojem s Třincem měli na svém kontě pouze jednu výhru a tři remízy.

Třinec po sedmizápasové bodové sérii vyšel dvakrát střelecky i bodově naprázdno a v těžkém utkání na půdě Sokolova to chtěl změnit.

A začal s chutí – série úvodních možností hostům náskok nepřinesla, ale spolupráce centrujícího Omasty s hlavou zakončujícím Hlúpikem už ano – 0:1.

Sokolovští v posledním utkání před svými diváky protivníkovi ukázali, jak správně naložit se standardními situacemi. Dva dobře zahrané rohové kopy znamenaly obrat a vedení Baníku 2:1.

Třinci zachránil bod střídající Filip Kubala, který dvanáct minut před koncem z pokutového kopu vyrovnal na konečných 2:2.

Zahráli jsme o poznání lépe než v předešlých dvou duelech. Byli jsme aktivnější, drželi jsme míč a hlavně jsme se dostávali do stoprocentních šancí. Měli jsme jich hned několik, škoda že jsme dali jen dva góly,“ řekl sportovní manažer Fotbalu Třinec Marek Čelůstka.

V letošní sezoně platí, že pokud Třinec vsítí branku, neprohraje. Tak tomu bylo i v Sokolově.

BRANKY: 56. A. Čihák, 69. Mejdr – 44. Hlúpik, 78. Kubala z pen. Rozhodčí: Petřík – Myška, Melichar. ŽK: Machek, Šmehyl – Cienciala, Hlúpik. Diváci. 330. Poločas: 0:1.

SOKOLOV: Šiman – Stropek, Hošek, A. Čihák, J. Dvořák – Machek, Mejdr – Šmehyl (82. Štursa), Kopřiva, Vávra (73. Selnar) – Červenka. Trenér: Vaněček.

TŘINEC: Adamuška – Omasta, Šuľa, Gáč, Janoščín – Hlúpik, Machalík, Samiec (73. Kubala), Valenta (80. Wojnar), Cienciala – Tijani (70. Akulinin). Trenér: Habanec.

Komentáře