BUKOVEC Minulou středu v Bukovci svým nejmenším občánkům zasadili stromy. Tuto tradici udržují již pátým rokem.

V prvních dvou letech vysadili podél inline-stezky třešně, vznikla tam Alej života. V posledních třech ročnících akce probíhala pod názvem Kořeny života a v Bukovci zasadili pro změnu švestky. Letos jich k loňským šestnácti přibylo dvacet. Ty byly vysazeny naproti Kempalandu, o rok dříve jich bylo 20 v lokalitě Kučery – Turek.

Proč název Kořeny života? Vysvětlení je jednoduché. Aby si děti zapamatovaly, kde mají své kořeny a na svou rodnou vesnici nikdy nezapomněly, i když budou žít někde úplně jinde.

Všechny přítomné přivítala starostka Bukovce Monika Czepczorová. Na louce naproti Kempalandu bylo již vše k výsadbě připraveno. Zaměstnanci Technických služeb vykopali jámy, zatloukli do nich kolíky, připravili hromádky hlíny, kompostu, sazenice švestek, nechyběl ani barel s vodou. Před samotným sázením manželé Šimkovi všem dali školení, jak správně u výsadby postupovat.

Ze sázení mají všichni velkou radost, nejvíc ti nejmenší, pomáhají s velkou vervou a nadšením.

,,Plácat se v hlíně – to je teprve zábava. A že jsem se zašpinil? To nevadí, vždyť přece sázím svůj stromeček, který bude růst se mnou. Doufám, že ho s maminkou a taťkou budeme chodit zalévat.“

 

Komentáře