TŘINEC Další světová bojovnice zavítala během krátké doby do Třince. Po světové šampionce z Polska Barbaře Nalepce, která v těchto dnech bojuje na mistrovství světa v kickboxu v Sarajevu, přijela s Karolínou Laghertou Klusovou trénovat Emma Gongora z Francie.

Jsou to pro nás další skvělé zkušenosti, protože Gongora je bojovnice Glory, tedy největší kickboxerské organizace na světě,” pochvaloval si trenér třinecké bojovnice Martin Vaňka.

Emma Gongora si svůj pobyt v Česku prodloužila skoro na týden, a tak měly obě špičkové závodnice dost příležitostí ke společným tréninkům. „Pro mě to byly skvělé dny, i když tréninky byly extrémní, denně jsme absolvovaly dva až tři. Kromě boxu jsme trénovaly i na atletickém stadionu, ale samozřejmě každý den musely být i sparringy. Ty mi dají nejvíc,” myslí si Lagherta.

Soustředění s bojovnicí Glory bylo pro Klusovou další částí přípravy na evropský šampionát IFMA. Aktuální formu prověří už aktuálně nejlepší thaiboxerka současnosti Nilli Block z Izraele. „Naplánovali jsme to tak, aby se Kája v uvozovkách oťukala se špičkovými bojovnicemi v kickboxu, kde jsme se zaměřili hlavně na box a na přechody do klinče. Teď bude mít možnost ověřit si, jak to bude fungovat, protože Nilli, to je absolutní superstar, v Muaythai není nikdo lepší,” potvrdil trenér Vaňka.

Nilli Block by měla být i jednou z hvězd organizace Ladies Fight, která odstartuje sérii turnajů o nejprestižnější světový titul IFMA – WMC příští rok v létě. Třinecká hvězda Karolína Lagherta Klusová by měla patřit k dalším favoritkám, které o něj budou usilovat.(tv)

Komentáře