Plošné testování v Třinci – prozatím všichni negativní

TŘINEC Během víkendu proběhlo v Nemocnici Třinec plošné testování protilátek na Covid-19. Celkem bylo provedeno 119 testů, všechny byly negativní.

Cílem studie je zjistit podíl obyvatel Moravskoslezského kraje, kteří koronavirovou infekci prodělali, aniž by u nich byla dříve diagnostikována.- Testování probíhalo nejen v autě, ale tentokrát mohli zájemci přijít i pěšky. Zpestřením byla mladá žena, která v sobotním slunečném počasí dorazila na kole. Odběry byly provedeny formou Rapid testu, tj. z kapilární krve z prstu na ruce. Všech sobotních 62 a nedělních 57 dobrovolníků přijelo s dobrou náladou, a rovněž s úsměvem a negativními výsledky odjížděli ke svým domovům. Třinecké odběrové místo bylo pro víkendové testování dobře vybaveno a personál, který byl výborně připraven, zvládl testování bez problému a bez čekacích prodlev – popsala víkendové dění v třinecké nemocnici její mluvčí Irena Sikorová Nožková.

Zájemci se mohli přihlásit k anonymnímu testování ve čtvrtek 30. dubna 2020 na portále Moravskoslezského kraje. Zájem byl opravdu obrovský, což dokládá, že během necelých čtyř minut bylo zaregistrováno všech 879 volných míst v několika odběrových místech v kraji.

Další zájemci o druhou vlnu anonymního testování se mohou přihlásit právě dnes, 4. května, opět ve 12 hodin. V systému tentokrát přibudou i další mobilní odběrová místa.

Foto: TZ

 

 

 

 

Komentáře