Zájemci se k rychlotestům přihlásili za necelé čtyři minuty

  REGION Včera, přesně v poledne, byla spuštěna aplikace pro testování v Moravskoslezském kraji pro první téměř tisícovku zájemců. Všechny termíny byly naplněny za 3 minuty a 51 vteřin. Z našeho okresu se k rychlotestu na koronavir přihlásilo 212 osob, což je po okrese Karviná s 249 zájemci, druhý nejvyšší počet osob v Moravskoslezském kraji.

  Cílem plošného testování je ověřit hypotézu, že mezi obyvateli kraje je skupina osob, která nákazu covid+ prodělala, ale neví o tom. Aby lidé nestáli u odběrových center v řadě, jako tomu bylo v jiných krajích, v MSK byla spuštěna webová aplikace, kde se zájemci mohli přihlásit. Ryhlotesty jsou připravené pro zhruba 5 tisíc obyvatel kraje.

  Systém fungoval bez jakýchkoli problémů. Pokoušelo se do něj přihlásit více než tři a půl tisíce zájemců. Každý z dobrovolníků, kterým se podařilo termín získat, obdržel své identifikační číslo, kterým se bude při odběru hlásit. Lidem bez tohoto čísla, tedy bez registrace, rychlotest nebude proveden – sdělila tisková mluvčí z kanceláře hejtmana kraje Nikola Birklenová.

  Dnes, tedy v pátek 1. května, všechna data prochází administrativou, testovat se začne zítra a pozítří (2. a 3. května). Další kolo registrací bude spuštěno oproti plánu dříve. Místo 7. května další zájemci se budou moci registrovat už v pondělí 4. května opět ve 12 hodin.

  Data o struktuře přihlášených najdete v úvodním foto. K rychlotestu se můžete přihlásit zde.

  Komentáře