TŘINEC A je zle! Hokejisté Plzně vyhráli na ledě Ocelářů už počtvrté v sezoně a k postupu do finále extraligy mají mnohem blíže. Oceláři to nechtějí připustit. „Neklesáme na mysli, v Plzni jsme letos už dvakrát vyhráli,“ řekl trenér Třince Václav Varaďa.

HC OCELÁŘI TŘINEC – HC ŠKODA PLZEŇ 2:3

Náš výkon byl mnohem lepší než v prvním utkání, kdy jsme tahali za kratší konec. Bylo to velmi vyrovnané,“ konstatoval hlavní kouč Třince Václav Varaďa.

S početními výhodami lépe naložili hráči Plzně. Nejprve Gulaš nastavil hůl do přihrávky Kováře a posléze přes Němce putoval kotouč k extřineckému Kindlovi, který zvýšil na 0:2.

Přesilovkou si pomohl rovněž Třinec, ze souhry Draveckého se Svačinu těžil M. Kovařčík. V posledním dějství zvýšil Kracík, třinecký Růžička snížil na konečných 2:3.

Série se přesouvá na západ Čech, v Plzni se hraje v neděli a v pondělí. „Prohráváme 0:2, přesto věřím, že kluci se s tím popasují a venku zabereme. Neklesáme na mysli, v Plzni jsme letos už dvakrát vyhráli. Pro další zápasy by nás mohli posílit někteří hráči, kteří do série zatím nezasáhli. Věřím, že v Plzni uspějeme, porveme se o to a vrátíme sérii do Třince,“ neklesá na mysli Varaďa.

BRANKY A NAHRÁVKY: 32. M. Kovařčík (Svačina, Dravecký), 51. Růžička (Vrána, Chmielewski) – 9. Gulaš (Kovář, V. Nedorost), 19. D. Kindl (V. Němec, Jones), 47. Indrák (Jan Kovář, Kracík). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Hynek, Zíka. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. Diváci: 5 091. Třetiny: 0:2, 1:0, 1:1. Stav série: 0:2.

TŘINEC: Hrubec – Roth, Doudera, Musil, Galviņš, Matyáš, Dravecký, Adámek – Růžička, Vrána, Svačina – Hrňa, Werek, Chmielewski – Novotný, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala.

PLZEŇ: Frodl – Moravčík, Jones, Pulpán, Čerešňák, Allen, Vráblík – Pour, Kovář, Gulaš – V. Němec, Kracík, Indrák – Kantner, V. Nedorost, D. Kindl – P. Straka, Kodýtek, Eberle.

Komentáře