Po naszymu v Knihovně Třinec

TŘINEC V rámci našeho gorolwebovského projektu Po naszymu na portalu a díky spolupráci s Knihovnou Třinec od 22. února v třinecké knihovně proběhne cyklus přednášek Ponašymu je fajně věnovaný nářečí Těšínského Slezska.

První přednáška z cyklu Ponašymu je fajně, která v Knihovně Třinec začne v úterý 22. února v 17 hod., bude věnována nářečnímu bohatství našeho regionu, tedy tomu, jak se v nářečí mluví v jednotlivých částech Těšínského Slezska.

Přednášejícími a hosty celého cyklu jsou  Daniel Kadłubiec a Jana Raclavská z katedry slavistiky na Ostravské univerzitě, kteří o našem nářečí nebudou přednášet ani porpvé, ani podruhé. – Popravdě řečeno neznám nikoho jiného, kdo o našem nářečí dokáže mluvit tak zajímavě, poučně, humorně a pro posluchače velmi „vstřebavatelně“. Jsem opravdu ráda, že jak pan profesor tak paní docentka s těmito přednáškami souhlasili. Zároveň jsem vděčná Knihovně Třinec, že s námi do toho projektu šla, protože bez jejího prostorového, organizačního i propagačního zázemí si realizaci cyklu přednášek dovedu stěží představit – uvedla šéfredaktorka Gorolwebu Izabela Kraus-Żurová.

Další přednáška – O historických kontextech a současnosti těšínský nářečí – je naplánována na MDŽ tedy na  8. března. Tematem třetí přednášky, která se bude konat 22. března je pak nářečí mluvené a psané, jinak řečeno literatura po naszymu.

Přednášky z cyklu Ponašymu je fajnie se konají v Knihovně Třinec vždy od 17 hod. Vstup je zdarma. Podrobnosti najdete na stránkách Knihovny Třinec.

Projekt Po naszymu na portalu podporuje:

 

Komentáře