Policie varuje: „Dušičky“ – ráj pro zloděje!

REGION Hřbitovy se zaplňuji lidmi, dnes je Slavnost Všech Svatých, zítra pak „Dušičky“, kdy vzpomínáme na všechny zesnulé. Z druhé strany každoročně dochází k situacím, jež mohou celou atmosféru těchto dnů narušit.

Pro strážníky i policisty se toto období vyznačuje zvýšeným dohledem na hřbitovy i parkoviště, kde parkuje větší počet vozidel, než je zvykem. Což je ráj pro zloděje.

– Jakmile zaparkujete své vozidlo, ujistěte se, že jsou všechna okna uzavřena a dveře uzamčené. Ve vozidle nenechávejte odložené žádné věci například náhradní klíče, doklady, mobil v nabíječce ani igelitové tašky nebo jiné věci. Pokud disponujete navigací, uschovejte ji na místo, kde nebude vidět. Osobní věci jako jsou kabelky či jiné příruční tašky, neodkládejte na hřbitově mimo svůj dohled a doporučujeme cenné věci ponechat raději doma – nabádá k opatrnosti komisař oddělení prevence Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje Martina Jablońská.

Pokud se jedná o drobné krádeže – zejména květin či věnců – alespoň co se Třince týče, tak během posledních dvou let strážnici během „Dušiček“ neřešili na hřbitově žádné odcizení, poškozování cizích věcí či vandalství.

Foto: IKZ

 

 

 

Komentáře