Policisté na lyžích hlídkují na sjezdovkách

MSK Návštěvníci lyžařských areálů se mohou setkat s policisty ze speciální pořádkové jednotky, jejichž cílem je dohlížet  na ohleduplnost lyžařů a snowboardistů na sjezdovkách.

V rámci policejní akce Bezpečně na horách policisté na lyžích dohlížejí na dění ve ski-areálech Beskyd a Jeseníků  – Mosty u Jablunkova, Severka, Gruň, Bílá, Pustevny a Ovčárna-Praděd – a to v době, kdy je zde zvýšený výskyt turistů a lyžařů.

Kromě prevence tyto policejní hlídky v hůře přístupných oblastech provádí kontroly chat a rekreačních objektů a v případě potřeby provádí také asistenci Horské službě při ošetřování raněných. – Mnozí policisté zařazeni do lyžařských hlídek mají specializaci jako zdravotníci, tudíž své zkušenosti plně využívají při poskytování první pomoci zraněným nejen na svazích, ale také v jejich blízkosti – upřesnila policejní mluvčí Pavla Jiroušková. Dodala zároveň, že policisté také kontroluji skialpinisty, kteří nerespektují vyznačené trasy a vstupujících na místa, kde je pohyb zakázán a tím ohrožují svůj život i životy ostatních.

Foto: TZ

 

Komentáře