Policisty překvapilo, kolik lidí jezdí nepřipoutaných

????????????????????????????????????

KRAJ Přestože za nepoužívání bezpečnostních pásů a zádržných systémů hrozí pokuta až 2 tisíce korun, stále se policisté setkávají s řidiči nebo spolujezdci, kteří jezdí „nepřipoutaní“.

Nyní během akce zkontrolovali 2 222 vozidel. Bez připoutání sedělo ve voze 108 osob, přičemž 103 z nich byli řidiči nebo spolujezdci na předních sedadlech a 5 cestujících na zadních sedadlech.

„Je alarmující, kolik osob hazarduje se svým zdravím nebo dokonce i životem. To dokládá vysoký počet lidí na předních sedadlech, kteří během jízdy nepoužili bezpečnostní pásy. Většina automobilů má airbagy pro zpomalení nárazu těla. Bez použití bezpečnostních pásů se však mohou stát „smrtící zbraní“. Potom už jen stačí malá kolize, která uvede airbagy v činnost, a pro člověka to může mít fatální následky,“ uvedla policejní mluvčí Daniela Vlčková.

Během akce policisté zjistili také 7 řidičů, kteří přepravovali děti bez použití zádržného bezpečnostního systému, tzv. autosedačce. Přitom tato povinnost se vztahuje na děti do výšky 150 cm a váhy do 36 kg.

Komentáře