ČESKÝ TĚŠÍN Přestože Imperators drtili Kozubovou 8:3, závěr utkání se jim tak trochu vymknul zpod kontroly. V rozhodujícím pátém semifinále a také v duelu o konečné umístění se budou muset obejít bez dvou klíčových hráčů…

HC IMPERATORS TŘINEC – HC KOZUBOVÁ 8:3

Kozubová vedla 2:1 na zápasy, postupový mečbol však nevyužila. Do utkání vstoupila lépe, skóre otevřel Kostka. Imperátoři odpověděli dvakrát, Václav Karch vyrovnal a posléze přihrávku Vojtěcha Karcha proměnil Uherek. Úvodní dějství skončilo smírem, Szmekovo nahození zužitkoval kapitán Kozubové Lisztwan.

V prostřední periodě po spolupráci s Kušnirákem vsítil třetí branku Třince Honsárek. Od té chvíle na ledě existovalo pouze jedno mužstvo – Imperators. Třinečtí hokejisté byli lepší v pohybu, v kombinaci, ve hře pět na pět i v přesilovkách a po trefách Buchty, Vojtěcha Karcha, Honsárka a Václava Karcha vedli nad Kozubovou vysoko 8:2.V poslední minutě Lisztwan šťastným gólem uzavřel na konečných 3:8 z pohledu svého týmu.

Za rozhodnutého stavu neudržel nervy na uzdě elitní střelec Imperátorů Lukáš Kušnírák. Nejprve vyvolal potyčku po již zmíněné brance Kozubové na 3:8 a vzápětí v čase 40.05 (necelých pět minut do konce utkání) ve středovém kruhu praštil holí do krku Davida Haratyka, byť kotouč už byl v tu chvíli úplně někde jinde…

V samém závěru se nešťastně zranil Václav Karch (pochroumal si kotník), pro něhož stejně jako pro distancovaného Kušniráka letošní sezona skončila předčasně.

O druhém finalistovi rozhodne pátý zápas, Imperators se utkají s Kozubovou ve čtvrtek od 20.00 hodin.

BRANKY A NAHRÁVKY: 9. Václav Karch (Uherek),  15. Uherek (Vojtěch Karch), 19. Honsárek (Kušnirák), 27. Bukva (Vitásek), 28. Vojtěch Karch (Uherek), 31. Uherek (Vojtěch Karch),  40. Honsárek (Marthaus), 44. Václav Karch (Wojtas) – 9. Kostka (Cienciala), 15. Lisztwan (Szmek), 45. Lisztwan (Worek). Vyloučení: 6:5, Kušnbirák 5+do konce. Třetiny: 2:2, 3:0, 3:1. Stav série: 2:2.

TŘINEC: P. Klus, M. Šál, L. Mikula, P. Sabela, R. Wojtas, M. Hlavenka, P. Mlčoch, T. Guzdek, L. Marthaus, P. Bukva, V. Karch, M. Vitásek, V. Karch, L. Kušnirák, T. Honsárek, J. Uherek.

KOZUBOVÁ: M. Ligocki, T. Fajkoš, R. Pszczolka, P. Szmek, M. Di-Giusto, M. Worek, M. Blahut, D. Haratyk, L. Mechel, M. Jurosz, L. Kostka, T. Plucnar, M. Lisztwan, R. Cienciala, R. Martynek.