Ponořiči oslavili Silvestra ve studené Lomňance

DOLNÍ LOMNÁ Ponořiči Silvestr oslavili ponořením do studené vody. Otužilců, kterým je lhostejný chlad, mráz a sníh, se v poslední době u nás objevuje čím dál více.

„Ponořiči vznikli na Silvestra 2018 jako bláznivý nápad – vejít do studené vody alespoň po kotníky. Dávové šílenství udělalo své a my se smočili až po krk. Druhý den už vznikla na facebooku skupina Ponořiči a začali jsme se společným ponořováním nejméně jednou týdně. Letošní silvestrovská akce byla oslavou prvního výročí založení Ponořičů. Za rok 2019 jsme vyzkoušeli snad všechny možné splavy od pramene Olše, Lomňanky, Kopytné, Hluchové, Tyrky, Ropičanky apod. Postupně se k nám přidávali další lidé, protože otužování přináší spoustu zdravotním benefitů,“ vysvětlila hlavní iniciátorka akce Jana Maštalířová.

Aby akce byla ještě bláznivější, někteří přišli v karnevalových kostýmech. Do vody se ponořila jeptiška, Nástěnka i Marfuška. Kromě Ponořičů smočit se do studené Lomňanky přišly i Čierné wydry z Trojmezí.

„Vloni se ve studené vodě koupalo pět lidí. Letos nás je víc jak dvacet. Voda měla jenom jeden stupeň. Bylo to velmi výživné,“ doplnil další ponořič Tonda Martynek.

Foto Jiří Jurzykowski

Komentáře