HRÁDEK Pořád to stejné. V neděli před polednem sraz u řeky, svléknutí se do plavek, koupel, osušení a teplý čaj. Takhle vypadalo i poslední zimní setkání Ponořičů v Belku.

Otužilci „hupsli“ do Olzy dvakrát, někteří i třikrát – plavali po proudu rozvodněné řeky. „Voda byla o něco teplejší, měla pět stupňů, teplota vzduchu dosahovala asi třináct stupňů. Trochu foukalo, ale jinak to bylo moc dobré,“ zahlásil Martin Činčala ze Stříteže, jeden z iniciátorů netradiční kratochvíle.

Scházíme se pravidelně od začátku roku, já mám asi takových patnáct šestnáct ponorů. Koupali jsme se v Bukovci, v Jablunkově, v Bystřici a v Lomné,“ popsal Činčala.

Počet zájemců neustále stoupal. „Rád dělám věci, v nichž spatřuji potenciál. A tady jsem ho viděl. Ale je to také módní vlna, která se rozjíždí po celé republice. Zatímco v Čechách se koupe prakticky každý sám, u nás se scházejí partičky,“ dodal.

Přestože už máme jaro, skupinka otužujících se dobrodruhů to v žádném případě nebalí. „Plánujeme, že budeme pokračovat asi tak do května a pak začneme někdy v září,“ zakončil Činčala.

Komentáře