TŘINEC Hokejoví Oceláři udělali krok k postupu do semifinále play-off. Oba domácí duely s Vítkovicemi zvládli, v obou vsítili tři branky.

HC OCELÁŘI TŘINEC – HC VÍTKOVICE STEEL 3:0

Zatímco v prvním čtvrtfinálovém klání Vítkovice aspoň trochu kousaly, ve druhém duelu ve vyprodané Werk Areně se střelecky neprosadily.

Oceláře dostal do vedení Svačina, příznivcům Třince dopřál gólovou radost již po deseti vteřinách. „Zkusil jsem to vystřelit na zadní tyč. Trefil jsem to hezky. Můj první gól proti Vítkovicícm jsem si nechal na správnou chvíli,“ pochvaloval si Vladimír Svačina. Druhou branku přidal Chmielewski, třetí připojil Polanský.

Na prvním a třetím zásahu Ocelářů se podílel Růžička, který je ve vyřazovacích bojích nejproduktivnějším hráčům třineckého týmu.

Ve Vítkovicích očekávám bitvu,“ předeslal Vladimír Svačina. Rychlejší gól v kariéře ještě nikdy nedal. „A ani jsem nemohl, protože ve Vítkovicích i v Liberci jsem hrál druhou lajnu,“ podotkl.

BRANKY A NAHRÁVKY: 1. Svačina (Růžička, Vrána), 27. Chmielewski, 52. Polanský (Růžička). Rozhodčí: Šír, Kika – J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 5 400 (vyprodáno). Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0. Stav série: 2:0.

TŘINEC: Hrubec – Roth, Gernát, Musil, Galviņš, Matyáš, Doudera – Růžička, Vrána, Svačina – Hrňa, Marcinko, Werek – Dravecký, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala – Chmielewski.

VÍTKOVICE: Bartošák – Hrabal, Trška, Výtisk, J. Mrázek, Šidlík, D. Krenželok – Olesz, Lev, Dej – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Szturc, Poletín, Schleiss – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal.

Komentáře