Pořádně zabrat. To je cíl mosteckých fotbalistů pro rok 2020

MOSTY Pokud se fotbalisté Mostů u Jablunkova nechtějí po dvou sezonách s I. B třídou rozloučit, na jaře musejí jít do sebe. „Pokud vyhrajeme tři čtyři zápasy, dostaneme se úplně někde jinde,“ nepanikaří funkcionář Martin Jopek.

Bodů máte málo, pouhé čtyři. Udržet soutěž bude fuška.
To je pravda. Ale nic není ztracené. Vyhrajeme tři čtyři zápasy a dostaneme se úplně někde jinde. Spodek tabulky je vyrovnaný.

Bez posil se neobejdete, je to tak?
Ano, budeme se snažit posílit kádr. Je to však o penězích. Pokud budeme chtít soutěž zachránit, dva tři cizí hráče budeme muset přivést. Nejlépe do útoku a do zálohy.

Doposud jste sázeli na místní fotbalisty.
Vytyčili jsme si cestu, že budeme hrát téměř výhradně s odchovanci. Dva roky jsme z ní neustoupili. Kvůli divákům jsme nechtěli, aby půlku mužstva tvořili přespolní hráči. Diváci se chodí dívat na místní fotbalisty, ne na hráče z Českého Těšína nebo z Karviné.

I přesto je v Mostech dostatek solidních fotbalistů, s nimiž by mužstvo v I. B třídě nemělo mít problém.
Přesně tak, výborných hráčů v Mostech je dost. Je tu řada dobrých hráčů, kteří by nám na jaře v rámci svých možností mohli pomoct. Klíčovým hráčem byl Igor Lysek, s nímž odešlo velké procento branek. Dovedl si vyhovět s Pavlem Kolářem. Velice by nám pomohl i Jaromír Kajzar. Další dva hráči, kteří by nám mohli pomoct jsou Daniel Kufa s Pavlem Czepczorem, který pracovně pobývá v Německu.

Pomohl vám navrátilec Petr Kufa.
Ano, s Petrem šla naše hra očividně nahoru. A to stejné platí také o Kamilu Bulovi. Kdybychom měli k dispozici výše vyjmenované hráče, v pohodě bychom hráli v klidném středu tabulky I. B třídy. Je to ale o přístupu, nikoho nemůže nutit.

Můžete sáhnout i do dorostu?
To můžeme, protože dorostenci jsou šikovní a jsou na prvním místě. Za muže bude na jaře nastupovat nejlepší střelec dorostu Petr Szotkowski. Využijeme další dva tři hráče.

Už jste se dohodli s nástupcem Radima Mikulky, který v průběhu podzimu složil funkci? Nebo mužstvo bude i na jaře trénovat vedoucí mužstva David Tryska?
Oslovili jsme několik kandidátů, všichni jsou z regionu. I proto, že podmínky u nás jsou do jisté míry specifické. Na lavičce potřebujeme trenéra, který hráčům jasně řekne, co mají hrát.

Komentáře