MOSTY U JABLUNKOVA Gorolské turistické informačním centrum v Mostech u Jablunkova opět přichystalo pro návštěvníky a milovníky kreativity prázdninové čtvrtky.

Jezdím sem s dětmi každý čtvrtek po škole, velmi se mi líbí dílničky, které jsou zde přichystané. Tvoří nejen děti, ale i já se s chutí zapojím a něco si vyrobím. Strávíme s dětmi příjemné odpoledne,“ sdělila své dojmy pravidelná návštěvnice z Bystřice.

Minulý čtvrtek byl zaměřený na dřevo, strom. „Vytvořili jsme různá stanoviště, kde si děti (i dospělí) mohli vyrobit něco zajímavého ze dřeva,“ poinformovala jedna z iniciátorek Jitka Bílková.

1. Stanoviště – dřevěný přívěšek

2. Zimní strom

3. Lesní věnec

4. Kouzelný skřítek

5. Pilný datel

Materiál k dílničkám sbíráme celý rok – v lese, doma, na půdě, během dovolené. Využít se dá opravdu všechno,“ dodala Bílková.

V dřevěnce mají za sebou již třetí tvůrčí čtvrtek. Témata jsou různorodá – moře, jaro, Velikonoce. Zájem je velký, chodí sem nejen místní, ale také lidé z okolních vesnic, přicházejí sem školy a také turisté, kteří tráví prázdniny v Mostech.

Jsme od Opavy, šly jsme se projít a cestou jsme se zastavily v dřevěnce. Program nás zaujal, tak jsme sem přišly. Momentálně pleteme šály, vzpomínáme tak na doby, kdy jsme si musely hodně věcí na sebe ušít nebo uplést samy,” prozradily návštěvnice.

Komu se už nechtělo nic vytvářet, mohl si posedět u kávy nebo přečíst časopisy.

Děti si mohly pohrát se zajímavými hračkami v dětském koutku.

Zítra v dřevěnce v Mostech se bude realizovat téma – moře.

 

 

Komentáře