Prázdniny v 3nci trhly rekord v návštěvnosti

TŘINEC  Po dobu letních prázdnin se děti v Třinci nemusely nudit, mohly společně s ostatními dětmi hrát hry, soutěžit, sportovat, chodit do kina, zkrátka prázdniny mohly trávit aktivně, a to díky celo-prázdninové akci „Prázdniny v 3nci“.

Hlavním organizátorem je statutární město Třinec v čele s Romanou Ševečkovou z odboru školství, kultury a tělovýchovy a pro přihlášené děti byly zdarma.

„Všechny prázdninové akce byly vymyšlené tak, aby si každý – chlapec-dívka, mladší-starší našel aktivity, které mu vyhovují. Nabídka byla velmi pestrá, byl sport i tanec, byly hry deskové i dobrodružné, bylo kino i divadlo. Děti tak mohly trávit prázdniny smysluplně, aktivně, nejen s mobilem v ruce,“ vysvětlila Romana Ševečková.

Děti měly možnost navštívit celkem 35 akcí společně s 27 třineckými organizacemi. Zájem o tyto aktivity je z roku na rok větší.

„O letošní už patnáctý ročník byl velký zájem. Průměrně jednu akci navštívilo kolem 90 dětí.  Nás samozřejmě velký zájem těší a nabíjí novou energií. Rovněž spolupráce s organizacemi, které se na jednotlivých aktivitách podílely, byla velmi vstřícná, za to jim vřele děkuji. Zapojili jsme i seniory,“ těšila se Ševečková.

„Je to úžasná akce, plná her a zábavy, každý den byl jiný. Děti sem strašně rády chodily. Je to krásně a smysluplně vyplněný čas, za to nesmírně děkujeme. Těšíme se na další ročník,“ poděkovaly nadšené maminky.

V pátek 23. srpna v DDM Třinec proběhlo slavností zakončení patnáctého ročníku Prázdnin v 3nci.

Komentáře