Přes Bocanovice se nedá přejet

BOCANOVICE V pondělí začala oprava silnice vedoucí středem obce Bocanovice a průjezd obcí teď není možný. Ke svým domům se autem nedostanou ani místní.

Oprava silnice vedoucí od křižovatky v Dolní Lomné po křižovatku v Návsí – Jasení o délce 2,4 km potrvá do 31. srpna a je rozdělená na dvě etapy. Nyní probíhá oprava úseku cesty od křižovatky v Dolní Lomné po obecní úřad v Bocanovicích, která potrvá do 6. srpna.

V rámci opravy bude provedena oprava propustků, frézovaní stávajícího povrchu, recyklace podkladu za studena, oprava dvouřádku obrub a pokládka nového živičného povrchu. A právě rozsah prací spojený se stanoveným termínem provedení opravy stojí za úplným uzavřením silnice vedoucí centrem obce.

Probíhající oprava omezila i autobusovou dopravu – do Bocanovic autobusy teď nezajíždějí, točí se na křižovatkách v Jasení a v Dolní Lomné.

Auto parkuji před uzavírkou a chodím domů pěšky, což mi až tak nevadí. Při větších nákupech se však bude muset zapojit celá rodina. Je teď tady také docela hlučno, zdá se, že se do té opravy pustili pořádně – konstatoval jeden z místních obyvatel.

Oprava druhého úseku silnice – od Obecního úřadu po odbočku na Návsí – začne 7. srpna a potrvá do konce měsíce. Celkové náklady na opravu silnice jsou vyčíslené na 22 milionů korun.

 

Komentáře