Včera v Třinci zasedla bezpečnostní rada města

TŘINEC Z důvodu pátečních mimořádných opatření krajské hygienické stanice a zvyšujícího se počtu pozitivně testovaných na COVID-19  v Moravskoslezském kraji primátorka Třince Věra Palkovská zvolala včera bezpečnostní radu města.

 – Nastalou situaci nechceme podceňovat, ale zároveň není na místě šířit paniku. V současné chvíli je nutná obezřetnost, respekt a dodržování mimořádných opatření dle nařízení hygieny. Chovejme se zodpovědně a chraňme ohrožené, protože zdraví je na prvním místě – uvedla Věra Palkovská. Bezpečnostní rada konstatovala, že v současné době  není ve stacionářích, v pobytových zařízeních pro seniory ani v dalších příspěvkových organizacích města nikdo pozitivně testovaný na koronavirus.

Mimořádná opatření, která krajská hygiena rozšířila v pátek na území celého Moravskoslezského kraje, platí v našem okrese už od začátku července a kromě běžného života mají vliv i na konání řady naplánovaných červencových akcí. Mimo jiné musíme i nadále nosit roušky ve všech vnitřních prostorách staveb mimo bydliště a ve veřejné dopravě a nadále platí zákaz návštěv v pobytových zařízeních pro seniory zřizovaných městem Třinec.

Kvůli omezení maximálního počtu osob na hromadných akcích uvnitř i venku na 100 byly v Třinci odloženy akce v rámci Třineckého kulturního léta a Prázdnin v 3nci a až do odvolání byly zrušeny farmářské trhy. Mezi nově zavedená opatření patří limit 100 osob v areálech venkovních koupališť. Pokud se jedná o to třinecké: – Koupaliště bude v provozu i nadále, ale otevírací hodiny budeme přizpůsobovat aktuálnímu počasí. Lidé se mohou přijít ochladit i do krytého bazénu, kde zůstává otevírací doba stejná bez ohledu na výkyvy počasí – uvedl ředitel STaRS Radek Procházka.

 

Komentáře