Skončila demolice mostních opěr na obchvatu Českého Těšína

ČESKÝ TĚŠÍN Skončila demolice opěr přemostění ulice Hřbitovní v Českém Těšíně, na obchvatu města spojujícím mezinárodní hraniční přechod v Chotěbuzi s výpadovkami na Slovensko, Ostravu a Frýdek-Místek. Nákladní soupravy odsud odvezly tisíce tun sutin. Příští rok proběhne druhá část rekonstrukce, a to na mostu v protisměru.

– Naše role tím prozatím skončila. Opěry na jedné straně mostu jsme kompletně vybourali a odtěžili, nosná konstrukce přemostění je prozatím usazena na podpěrných skružích. Vytvořili jsme prostor pro nové opěry, které vybuduje generální dodavatel stavby – popsal situaci vedoucí projektu Marek Szkandera ze společnosti Smolo Recycling, s.r.o.

Z mostu již byla odtěžená a odvezená k dalšímu zpracování polovina z celkového počtu asi 500 nákladních vozidel sutin a zeminy. Stavební odpad z přemostění je recyklován – beton je drcen a následně roztříděn, v mnoha případech tak může nahradit přírodní kamenivo.

Důvodem generální opravy prvního přemostění obchvatu Českého Těšína směrem z mezinárodního hraničního přechodu v Chotěbuzi bylo vychylování mostních opěr, které vedlo ke stále většímu zvlnění vozovky před a za mostem. Po celou dobu rekonstrukce zde probíhá doprava v režimu 1+1, tedy v obou směrech se jezdí jen v jednom pruhu. V dalším roce začne druhá etapa, kdy se bude obdobně opravovat související most.

Investorem stavby je Ředitelství silnic a dálnic ČR. V příštím roce projde stejnou opravou sousední most. Investice vyjde celkem na bezmála 46 milionů korun bez daně.

Foto: TZ

 

 

Komentáře