Pro malého lyžaře letěl vrtulník

  MOSTY U JABLUNKOVA, REGION  Posádky Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje měly v sobotu 18. ledna napilno. Zasahovaly u několika úrazů v horských oblastech, převážnou část zraněných tvořili lyžaři, mezi nimi také několik dětí.

  K prvnímu případu – desetiletému lyžaři spěchaly v sobotu týmy záchranářů do Mostů u Jablunkova již v devět hodin ráno. Jak sdělil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl malý lyžař byl zraněn sedačkou lanovky, a to v oblasti zad. – Ošetřovali jej členové horské služby, a následně záchranáři. Vrtulníkem byl pak přepraven do FN Ostrava – dodal.

  U zraněných dětí zasahovali záchranáři také odpoledne, kdy v Jeseníkách v Horním Václavově spadl chlapec při lyžování a přivodil si otřes mozku a sedmiletá dívka v Karlově si přivodila zranění dolní končetiny.

  Do Fakultní nemocnice v Ostravě byl vrtulníkem převezen osmatřicetiletý muž, který při pádu na lyžích v oblasti Lysé Hory si přivodil poranění obou horních končetin. Následně ve ski areálu Bílá se zranily dvě lyžařky – Třiačtyřicetiletá žena byla zraněna v oblasti dolní a horní končetiny, sedmiletá dívka utrpěla poranění horní končetiny – upřesnil Humpl.

  V odpoledních hodinách pak moravskoslezští záchranáři poskytovali zdravotnickou pomoc ženě středního věku, která na Pustevnách spadla na zledovatělé cestě a s příznaky otřesu mozku byla přepravena k dalšímu vyšetření a ošetření do zdravotnického zařízení.

  foto: ZZS MSK

  Komentáře