První letošní zimní výjezdy silničářů

TŘINECKO Letos přišlo sněžení o pět dnů dříve než vloni a silničáři mají za sebou první výjezdy. Protahovali komunikace hlavně v podhorských obcích, nechyběl ani úklid chodníků.

– Během neděle vyjížděly naše posádky například do obcí Třinec-Guty, Řeka nebo do Vendryně-Zaolší. Na zajištění sjízdnosti protáhnutých komunikací jsme použili zhruba 18 tun kameniva. Také jsme od rána zajišťovali strojové plužení a posyp chodníků na třineckých sídlištích, stejně jako ruční čištění schodů. Vzhledem k přetrvávajícímu sněžení jsme čištění chodníků zopakovali ještě v neděli večer a také v pondělí hned ve 2 hodiny ráno – uvedl Michal Brudny, mistr údržby komunikací ve společnosti SMOLO Třinec.

 

Připomeňme, že co, kde, v jakém časovém limitu a jakým způsobem má být uklizeno přesně definuje schválený plán zimní údržby komunikací v obcích. Tyto plány jsou veřejné, lze do nich nahlédnout a dozvědět se, které z komunikací v obci mají v údržbě přednost, a která společnost zajišťuje v zimě jejich sjízdnost nebo schůdnost.

Foto: tnj

Komentáře