Rekordní výsledek třinecké sbírky

TŘINEC Dva kontejnery naplněné nepotřebnými koly byly v pátek odvezeny z Třince do Ostravy. Celkem lidé z Třinecka darovali do sbírky Kola pro Afriku přes 200 bicyklů, což je nejvíce v historii třinecké charitní organizace.

Do akce Kola pro Afriku se zapojil také Magistrát města Třince, odkud přivezli sedm kol, která už ve skladu ztrát a nálezů ležela déle než tři roky a nikdo se k nim nehlásil. Opuštěné bicykly, které zůstaly městu v rámci ztrát a nálezů, předala  na sběrném místě v Charitě Třinec primátorka Věra Palkovská společně s náměstkem Ivo Kaletou.

Nezřídka se k nám na magistrát v rámci ztrát a nálezů dostanou jízdní kola různých typů a v různém stavu. V souladu se zákonem takováto kola uschováme, a pokud se do 3 let od nálezu vlastník nepřihlásí, stane se kolo majetkem města. Některá kola po opravě ještě využijí zaměstnanci úřadu pro služební účely, ale další rádi věnujeme pro dobročinné účely a podpoříme záslužnou aktivitu – uvedla Věra Palkovská s tím, že magistrát poslal do Afriky už více než dvě desítky takových kol.

Kola z Charity Třinec byly převezené do centrálního skladu Ostravy – Koblova, kde se opraví a připraví na na cestu do africké Gambie. S úpravou bicyklů pro Afriku pomáhají trestanci z věznice v Heřmanicích, klienti charitních dílen v Kunčičkách, ale třeba i zaměstnanci různých firem v rámci team buildingových akcí. Kola jsou pak v Gambii majetkem škol, které musí zajistit jejich provozuschopnost.

Foto: TZ

Komentáře