Renata Drössler zazpívá svému Třinci

TŘINEC Statutární město Třinec připravuje koncert své slavné rodačky, šansonové a muzikálové zpěvačky Renaty Drössler. Vystoupí v pátek 3. dubna od 17 hodin v třineckém kině Kosmos a během večera zde i pokřtí své nové CD.

Jsem moc ráda, že mohu pokřtít své nové album právě v třineckém kině Kosmos. Při křtu jsou obvykle kmotři a kmotřičky. Ale třetího dubna to bude jinak, budu mít tři sudičky – sdělila Renata Drössler.

Nové písňové album v Třinci pokřtí Izabella Lucyna Wołłejko-Chwastowicz, generální
konzulka Polské republiky v Ostravě, Věra Palkovská, primátorka statutárního města Třinec a Urszula Novotná, členka představenstva Moravia Steel a.s.

Iniciátorkou této akce, která zahájí novou kulturní tradici jarních koncertů města Třince, se stala jeho primátorka, Věra Palkovská:  – Třinec žije nejen sportem, ale i kulturou. Svědčí tom celá řada talentovaných rodáků, jejichž věhlas daleko přesáhl hranice našeho regionu. Patří k nim i zpěvačka Renata Drössler. A tak nás velmi potěšilo, když nejen že souhlasila s koncertem, ale navíc k sobě na pódium přizvala další talentované hudebníky – současné i bývalé žáky třinecké základní umělecké školy.


Slavnou třineckou rodačku na koncertě hudebně doprovodí její dvorní klavírista Michal
Worek, přidají se ale i další Třinečané – pianista Denis Szalbot, mladičká studentka zpěvu Julia Macura a další současní žáci ZUŠ Třinec.

Zpěvačka a herečka je pro své publikum nezapomenutelná jako hlavní hrdinka divadelního představení Edith a Marlene, které vyprodává sál Divadla pod Palmovkou už 22 let. Její profesní kariéra je také svázána s divadlem Semafor, ve kterém v 90. letech vystupovala s šansonovým repertoárem Hany Hegerové. V poslední době mohli třinečtí diváci zpěvačku vidět ve Werk aréně v roli Hodinové nymfy v Draculovi, jako Madamme de Tourzele v Antoinetta královna Francie, či slyšet ve Sněhurce na ledě, kde zpívá part Královny.

Letos to bude jiné, výjimečné. V kině Kosmos pokřtím své nové živé album. Jdu sama za sebe. Takže více nadšení, více očekávání a mnohem více pokory – přiznala Renata Drössler. Nové cédéčko nazvané Renata Drössler LIVE obsahuje mnoho nezapomenutelných šansonů i nových písní. Album je i ohlédnutím za patnáctiletou spoluprací interpretky s fenomenálním pianistou, citlivým textařem a skladatelem Petrem Ožanou.

Komentáře