V Třinci se konalo Mistrovství ČR mužů v zápase řecko-římském

TŘINEC V sobotu 29. února v třinecké hale STARS zápasilo v řecko-římském stylu 53 mužů z 13 družstev. Třinečtí zápasníci na Mistrovství ČR získali celkem pět bodovaných míst a jako družstvo obsadili třetí příčku.

Hlavním cílem zápasníka v řecko-římském stylu je poslat soupeře na lopatky (touch), tak aby se dotkl oběma lopatkami současně žíněnky. Jelikož se nesmí útočit na nohy,  soupeř se tak nejčastěji posílá na zem přes bok nebo zvedá za pas a hází na zem. Což pro publikum je vždy zajímavá podívaná. V třinecké hale STARS tomu nebylo jinak.

Mistrovství České republiky v řecko-římském zápase mužů bylo samozřejmě zahájeno slavnostně. Přítomní byli jak činitelé Českého svazu zápasu, tak předseda třineckého oddílu Oto Wrzecionko.  Následoval nástup zápasníků, státní hymna a vystoupení mažoretek Pietrovek.

Třinečtí zápasníci si na mistrovství vedli opravdu dobře. Druhé místo v kategorii 97 kg vybojoval Martin Herman. Třetí příčku v kategorii do 63 kg obsadil Jakub Supík, v kategorii do 72 kg David Tomiczek, do 77 kg Jan Cymorek a do 87 kg Rostislav Pavlosek. Celkově oddíl TJ TŽ Třinec s 10 zápasníky skončil na třetím místě. První místo patřilo TJ PSK Olymp Praha, druhé pak TJ Jiskra Havlíčkův Brod.

Řecko-římský styl nebo přesněji klasický styl má v Česku má velmi dlouhou tradici – třinecký oddíl oslaví za rok sto let.

Foto: Pavel Schauer

Komentáře