Cestou necestou v dřevěnce

MOSTY U JABLUNKOVAGorolském turistickém informačním centru v Mostech u Jablunkova je od minulého týdne přístupná nová výstava s  názvem Cestou necestou, polem nepolem. Jejími autory jsou dva amatérští umělci  Miroslav Konderla a Martin Mizia,  kteří tvoří v denním stacionáři Radost v Centru sociální pomoci Třinec.

Vernisáže se zúčastnili mj. starostka Milíkova Eva Kawuloková i velitel tamního hasičského sboru Jaroslav Labaj. Tyto speciální hosty pozval sám autor Miroslav Konderla. Jedním z důvodu bylo, že do Milíkova jezdí rád, hlavně na sraz veteránů, kde probíhá také dražba jeho obrazů.

Auta a dopravní prostředky Miroslav Konderla maluje již od základní školy. Kreslí je podle obrázků v knížkách, i třeba v nástěnných kalendářích. V kreslení se vzdělává a zkouší různé techniky, jeho nejoblíbenější je však kresba pastelkami a barevnými fixami.

Druhý z autorů obrazů – Martin Mizia – používá nejenom odlišnou techniku, ale i jiné objekty malování. Maluje hlavně krajinky, beskydské hory a chaloupky. Obraz si vryje do paměti a pak si sedne, uzavře se světu a maluje své obrazy.

Oba autoři jsou velmi rozdílní a rozdílná je i jejich tvorba, společně mají to, že jejich díla jsou obrovský pozitivní. Výstava je v mostecké dřevěnce přístupná do 3. dubna.

bm

 

Komentáře