Řidiči mohou využívat rychlodobíjecí stanici. Najdou ji na Kamionce

TŘINEC Za účasti ministra životního prostředí Richarda Brabce, primátorky města Věry Palkovské, představitelů společnosti ČEZ a dalších hostů byla ve čtvrtek po poledni v Třinci slavnostně zprovozněna rychlodobíjecí stanice.

Zařízení se nachází na točně autobusů MHD v Třinci na Kamionce, bylo uvedeno do provozu při příležitosti Evropského týdne mobility. Rychlodobíjecí stanice umožňuje řidičům dobít 80 procent baterie za zhruba 25 minut. Dvě klasické dobíjecí stanice nově fungují na Sosně u Nemocnice Třinec. První dobíjecí stanice se ve městě objevila čtyři roky zpátky u radnice.

Jak zdůraznila primátorka Třince, je to další krok ke zlepšení ovzduší ve městě. „Jedním z největších zdrojů znečištění v našem regionu je doprava, tudíž děláme všechno pro to, aby byla čistější a vstřícnější životnímu prostředí. Třinci se hodně ulevilo po spuštění obchvatu, v městské hromadné dopravě jezdí deset elektrobusů a krok po kroku pokračujeme dál. Čistá mobilita je pro nás jednou z priorit. Vytváříme vhodné podmínky pro cyklodopravu, železniční dopravu a elektromobilitu a nyní jsme díky dlouhodobé spolupráci s ČEZ udělali další krok. To, jestli si lidé či firmy elektromobil koupí, je už na nich, ale na nás je, abychom jim společnými silami vytvořili potřebné zázemí,“ řekla primátorka Třince Věra Palkovská.

V současné době řidiči mají v Třinci k dispozici celkem čtyři veřejné dobíjecí stanice, z toho jednu rychlodobíjecí. V Moravskoslezském kraji funguje 16 veřejných dobíjecích stanic, z toho 4 rychlodobíjecí.

Komentáře