JABLUNKOV Charitativní činnost je pro jablunkovský Rokáč součástí běžného života klubu. V loňském roce se podpory dočkal spolek Nikdy nejsi sám, který na Třinecku a Jablunkovsku působí od září roku 2014. V tomto roce bude Rock Café Southock pomáhat dvouleté Terezce Tenorové, která trpí Alexandrovou chorobou.

Holčičce z Třince, která se narodila 26. srpna 2020, diagnostikovali velmi vzácné neurodegenerativní onemocnění, se kterým pacienti obvykle umírají během prvních několika let života. Lék na tuto nemoc zatím neexistuje. Terezce pomáhá jen podpůrná léčba a rehabilitace, která je velmi finančně nákladná. Tu bohužel neproplácí pojišťovna.

Proč jste se rozhodli pomáhat?

„Pomáhat potřebným člověka naplňuje. Vše začalo v době, když prestiž rockového klubu stoupala a stále více lidí si zde nacházelo cestu. Tehdy mne napadlo spojit naši činnost s charitou. Hned na začátku jsme si s kolegy ve vedení klubu řekli, že nebudeme podporovat žádné charitativní organizace, ale zaměříme se pouze na náš region,“ řekl Jurek Goryl z jablunkovského Rokáče.

Jablunkovský Rokáč pomohl již Ellence,  Sárince, Mikovi. Rok 2021-2022 byl kovidový. Pomáhali třineckému spolku Nikdy nejsi sám. Letos to je Terezka.

Součástí pomoci nejsou jen koncerty, ale i podpůrné akce včetně dražby. Samozřejmostí je i pokladnička v klubu, kde mohou lidé přispívat na podporu léčby zdravotně postižených dětí z našeho regionu.

 

Komentáře