NÝDEK Na náměstí Piazza dell’U v italském přístavním městě Terst se sešly výpravy 47 evropských zemí, které se zúčastnily slavnostní zahájení Evropského olympijského festivalu mládeže.

Českou republiku reprezentuje 79 sportovců, kteří se zúčastní zápolení reprezentantů od 14 do 18 let (ročníky 2006 a 2005 ). Náš region měl v Itálii zastoupení. Nominaci na tuto prestižní akci získala Anna Milerska z Nýdku, která o nejlepší umístění bojuje v běhu na lyžích.

Anna Milerska, odchovankyně SKI MOSTY (nyní členka FENIX SKI KLUB JESENÍK), si účast na vrcholné akci si zajistila třetím místem v Českém poháru.

„Nominaci jsem nečekala, byla jsem velmi překvapená a zároveň velmi šťastná. Účast na takové akci bude jistě nezapomenutelným zážitkem a motivací do dalšího tréninku. Nominací moje práce nekončí, dám do závodů vše, abych podala co nejlepší výkon,“ prozradila Anna Milerska.

Ania má za sebou první závod,  který se konal v pondělí. Mladé sportovce čekal intervalový závod klasickou technikou. Chlapci absolvovali 10 kilometrů, dívky 7,5 kilometru. Z českých nadějí se nejvíce dařilo Kateřině Duškové, Anně Milerské a Matěji Kožnarovi, kteří se vešli do první dvacítky.

Milerska si dojela pro krásné 19. místo, se svým výkonem byla po právu spokojená.

„Byl to jeden z nejtěžších závodů, který jsem, kdy jela, ale dala jsem ze sebe všechno a s výsledkem jsem spokojená. Lyže jsem měla skvěle připravené, což v takových podmínkách není samozřejmost,“ libovala si Milerska.

Dnes máme volno a ve středu závod na 5 km skatem (volnou technikou), doufám, že výsledek bude podobný,“ těšila se Milerska.

 

 

 

Komentáře