REGION Třetím dnem pokračuje v Královehradeckém kraji  20. ročník Olympiády dětí a mládeže, podle pořadatelů největší multisportovní akce, která se letos v Česku koná. Dětské olympiády se účastní přes 80 sportovců z každého kraje. Mladí sportovci závodí ve Špindlerově Mlýně, Vrchlabí, Trutnově a Nové Pace měřit síly až do čtvrtka.

Pondělí přineslo reprezentaci Moravskoslezského kraje skvělé výsledky. Velmi dobře se dařilo mladým Ocelářům, kteří vyhráli oba zápasy.

Zlatá byla v krasobruslení Veronika Tauberová, velmi dobře se dařilo snowboardistům. „Nálada v týmu je skvělá, podmínky na svazích, stejně jako počasí, jsou ideální. Naši reprezentanti podívají špičkové výkony a já věřím, že letos bychom se mohli umístit na bedně. Rád bych ovšem zdůraznil, že nejde jen o medaile. Hlavním posláním podobných akcí je motivovat děti, mládež i dospělé ke sportu, aby se pohyb stal a také zůstal součástí jejich života,“ uvedl náměstek hejtmana pro školství a sport Stanislav Folwarczny.

Skvělé sedmé místo si v obřím slalomu vyjela Sara Folwarczná. Dnes bojuje o nejlepší umístěná ve slalomu.

Olympiáda a dětí a mládeže, která se letos koná v Královéhradeckém kraji, vznikla v roce 2003 jako projekt Českého olympijského výboru ve spolupráci s jednotlivými kraji a sportovními svazy. Olympiáda dětí a mládeže je republiková soutěž krajských výprav, určena je mladým sportovcům od 12 do 16 let.

 

 

 

 

Komentáře