Roušky pro seniory jsou v kině zdarma! Stačí zazvonit u vstupu.

TŘINEC Zprostředkovat pomoc osamělým seniorům se rozhodlo třinecké kino Kosmos  Od čtvrtku 25. března pro ně otevírá dveře, za kterými najdou nedostatkové roušky, které si mohou zdarma odnést domů a chránit tak své zdraví v době epidemie. Ústenky pro seniory ušily zdarma desítky obětavých žen z Třinecka.

Během pár dnů vyrostlo v Třinci spoustu míst, kde se šije pro nemocnice, azylový dům či domovy seniorů. Avšak pořád jsou mezi námi senioři, žijící ve vedlejším domě, vchodě, bytě osamoceně a roušky by uvítali.

Nemůžeme promítat, ale pomáhat ano. Proto jsme se rozhodli v městském kině zřídit výdejové místo roušek jen pro seniory. Je to v centru města a výdejní doba bude od pondělí do pátku v době doporučené pro nákup seniorů v obchodě, tedy od 8 do 10 hodin – sdělila ředitelka třineckého kina Regina Szpyrcová, která s nápadem přišla. A dodala: Vyzýváme všechny švadlenky, které ještě mají chuť a sílu pomoci! Naše paní uvaděčka Drahuška šije o sto šest, ale protože poptávka bude určitě mnohem větší, než je v jejích silách, hledáme další šikovné švadlenky. Pokud se chcete zapojit, prosím, ozvěte se na náš FB, mail …, tel. číslo….. Děkujeme.

Jelikož dveře třineckého kina nebudou otevřené, je třeba zazvonit u vstupu do kina. Prozatím je pro seniory připraveno 100 roušek. Pokud znáte ve svém sousedství osamělou babičku či dědečka, dejte jim o této iniciativě vědět.

Foto: kino Kosmos

Komentáře