Kino na hranici až na konci prázdnin

ČESKÝ TĚŠÍN, CIESZYN Vzhledem k mimořádným opatřením, vyhlášenému zákazu konání veřejných akcí do odvolání a k prioritě organizátorů, kterou je bezpečnost a zdraví účastníků, se 22. Filmová přehlídka „Kino na hranici” nově bude konat od 21. do 26. srpna.


Původně se mezinárodní filmová přehlídka měla konat na začátku května. – Pozdější datum konání přehlídky je diktováno hrozbou spojenou s přítomností koronaviru v Polsku a v České republice. Velké události a shromáždění lidí podporují jeho šíření. „Kino na hranici“, největší kulturní akce na rozhraní těchto dvou zemí, shromažďuje mnoho domácích i zahraničních hostů, stejně jako tisíce diváků kina a účastníků četných akcí, kteří tuto událost doprovázejí po celá léta – zdůvodnil změnu termínu PR manager Szymon Brandys.

Dále podotkl, že je velmi důležité, aby akci připravoval polsko-český tým, jehož osobní kontakt je nyní kvůli uzavření hranic nemožný. Organizátoři se z těchto důvodů rozhodli přesunout datum konání festivalu z května na konec prázdnin, na 21. až 26. srpna 2020, a dopřát tak milovníkům filmu skvělý zážitek, pocit bezpečí a klidnou atmosféru v průběhu festivalu.

Komentáře