Rovněž v Písku děkovali za úrodu

PÍSEK Další obci, kde se děkovalo za úrodu, byl Písek. V sobotu se tam konaly tradiční Písecké dožínky.

Sobotní sluníčko už od rána nesměle pokukovalo nad protrhanou oblačností nad vesničkou a místní dobrovolní hasiči před nově zrekonstruovanou zbrojnicí zdobili stařičkou Tatru květinami a nafukovacími balónky.

V prostoru PZKO by čilý ruch. Organizátoři dožínek připravovali pro návštěvníky dobroty všeho druhu. Nechyběl guláš, domácí pečivo, malé i velké sladké koláčky a další regionální pochoutky, to vše pro hladové i mlsné jazýčky hostů.

U vchodu byli návštěvníci uvítáni malými koláčky.

Myslelo se i na děti, a tak k dispozici byly atrakce pro děti v podobě nafukovacího hradu a trampolíny.

V pravé poledne u kostela Slezské církve evangelické se sešli účastníci svěcení dožínkových věnců. Nejen scházeli, ale i sjížděli s různými zemědělskými stroji, které hospodáři v širokém okolí používají pro svoji zemědělskou činnost.

Přítomné přivítal Miroslav Sikora a farář Alfréd Volný dožínkové věnce, kterých bylo letos až sedm, posvětil.

Poté se průvod vydal od kostela směrem k prostoru PZKO. Před hlavním pódiem se každý hospodář zastavil a moderátor Karol Skupień ho nejen přivítal, ale i vtipně představil, popřál rovněž další úrodné roky.

Všechny přivítala starostka obce Písek Věra Szkanderová, které to v kroji náramně slušelo.

Na scéně následoval folklorní blok, představily se soubory Istebna, Zaolzi, Zaolzioczek, Stavbár Žilina, Mionší, kapela Nowina.

V Písku nemohly chybět Mistryně světa v mažoretkovém sportu mažoretky Pietrovky. Vystoupily rovněž holky z taneční skupiny BCC.

Publikum roztančily poprockové kapely DR.ONG, REVIVAL QUEEN. Do pozdních nočních hodin se všichni skvěle bavili při hudbě DJ Macečka.

V Písku nechyběly ukázky lidového řemesla. Všichni si skvělý den náramně užili.

Komentáře