Řezbáři se opět setkali v parku

ČESKÝ TĚŠÍN V Parku Adama Sikory se letos opět konalo další Mezinárodní sochařské sympozium. Ve dnech 6. a 7. září pod rukama šikovných sochařů se tak znova začaly objevovat různé postavy a zvířata.

Českotěšínské sochařské klání má vždy ústřední téma. V minulých letech to byly například „sochaly“, tedy pohádkové postavy pro místní mateřské školy anebo lavičky pro město. Letos, jak nám sdělila Lada Večeřová z českotěšínské radnice, tématem byl Betlém. A tak sochařské práce budou obyvatelům města sloužit vždy v období Vánoc.

Sympozia se zúčastnilo pět sochařů – tři z Česka (Čestmír Slíva z Havířova, Adam Balajka z jižní Moravy a Roman Mikusz z pod Prašivé) a dva z Polska (Grzegorz Michałek a Artur Szoldra).

Sochaři začali pracovat v pátek a v sobotu již bylo vidět výsledky jejich náročné a pilné práce. Umělci zpracovávali topolové dřevo ze stromů, které z důvodu špatného stavu byly odstraněné z území města.

Kolemjdoucí se nezřídka zastavovali aby mohli obdivovali zručnost řezbářů, kterým pod rukama vznikaly konkrétní rysy a podoby Tří králů, Ježíška či Panenky Marie. Podívat se a podpořit umělce přišla i českotěšínská starostka Gabriela Hřebačková. Počasí vzhledem předpovědi bylo velkorysé tedy příznivé a věnovalo sochařům dostatek prostoru na to, aby své nádherné dílo mohli dokončit.

Komentáře