Růžička versus Růžička. Tři body slavil Martin

TŘINEC Oba mají na dresech jmenovku Růžička, oba nosí na zádech číslo 27. Po utkání měl lepší náladu třinecký útočník Martin Růžička. Útočník Vervy Marek Růžička (Oceláři ho uvolnili do Litvínova na hostování) odjel z Třince s prázdnou.

HC OCELÁŘI TŘINEC – HC VERVA LITVÍNOV 4:3

Poslední Chemici se vzpouzeli, ale na Oceláře nevyzráli a prohráli s nimi počtvrté v sezoně. Souboj celků z opačných konců tabulky dopadl podle očekávání, přestože se neobešel bez závěrečné zápletky.

V úvodu prostřední periody Martin Růžička vybídl ke skórování Rotha. Chemici srovnali z nenápadné akce, Baránkovu střelu tečoval Jurčík. Dvě minuty před sirénou Polanský těžil ze spolupráce Adamského se Svačinou a Třinec znovu vedl.

V závěrečné periodě ujel Adamský, bezchybně zakončil své sólo a vzápětí se podruhé v utkání prosadil obránce Roth. V jejich trefách měl prsty Svačina, nejlepší hráč zápasu.

Verva však za stavu 4:2 neřekla poslední slovo – Válek po rozehrání zkorigoval na 4:2 a Trávníček před závěrečnou sirénou snížil na konečných 4:3.

„Litvínov se trápí, hraje úporný hokej z obrany, protože není v psychické pohodě. Byl to hrozný zápas, ale na to se nedíváme. Chtěli jsme tři body a ty jsme nakonec získali,“ konstatoval útočník Ocelářů Martin Adamský.

BRANKY A NAHRÁVKY: 21. Roth (Růžička), 38. Polanský (Svačina, Adamský), 50. Adamský (Svačina), 57. Roth (Svačina) – 26. Jurčík (Baránek, Gerhát), 58. Válek (Řehoř), 60. Trávníček (Mikuš, Gula). Rozhodčí: Mrkva, Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 4538. Třetiny: 0:0, 2:1, 2:2.

TŘINEC: Hrubec – Krajíček, Doudera, Musil, Roth, Linhart, Adámek – Chmielewski, Rákos, Petružálek – Dravecký, Marcinko, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – O. Kovařčík, Cienciala, Hrňa.

LITVÍNOV: Kantor – Baránek, Iberer, Kubát, Gula, L. Doudera, Čutta, Z. Sklenička – Marek Růžička, Mikúš, M. Hanzl – F. Lukeš, V. Hübl, Jánský – Trávníček, Gerhát, Jurčík – Matoušek, Válek, Řehoř.

Komentáře