Žádné chvaty, na obranu stačí plastové kroužky na záclony

TŘINEC Pokud jste v nebezpečí života, je dobré mít u sebe plastové kroužky na záclony. Alespoň si to myslí jeden Třinečan, který se ocitl tváří v tvář agresorovi s nožem v ruce.

„Čtyřiadvacetiletý muž nejdříve vyrazil vstupní panelákové dveře, kterými se dostal dovnitř. V přízemí pak kopal do dveří od bytu, načež se vydal k odchodu. Zahlédli ho nájemníci a rozhodli se vzít spravedlnost do svých rukou,“ uvádí policejní mluvčí Lenka Sikorová.

Vyskočili oknem a zmíněnému muži nadběhli. „Dotyčný však vytáhl nůž a pokusil se devětadvacetiletého nájemníka bodnout. Zároveň vykřikoval, že ho zabije. Napadaný muž se útoku bránil tím, že útočníkovi házel plastové kroužky k uchycení záclon do obličeje,“ dodává Sikorová.

Zhruba po patnácti minutách slovních rozepří zabodnul agresor nůž do země. V té době již na místo dojížděla hlídka státní i městské policie. Muž skončil v policejní cele.

„Při prověřování případu jsme zjistili, že obě strany se znaly. Svou roli zde asi sehrály psychotropní látky, které pravděpodobně účastníci sporu příležitostně užívají. Agresorovi nyní za trestný čin nebezpečné vyhrožování hrozí trest odnětí svobody až na tři léta,“ sděluje mluvčí.

Jana

Komentáře