Rytíři nemilosrdně drtí své soupeře

NÝDEK Hokejový tým Nýdku, který bude obhajovat titul ve Slezské hokejové lize (SHL), vstoupil do sezony s několika novinkami.

Tou první jsou tři nové tváře v kabině: Radek Mendrok, jinak fotbalista z Nebor, Igor Lysek, který má po operaci kolene a Marian Worek. „Nechtěli jsme do mužstva příliš zasahovat, protože vloni jsme měli skvělou partu,“ řekl hrající předseda klubu Tomáš Suszka. Čtvrtým nováčkem v kádru je Erik Palkovský. „Pravidla soutěže jsou taková, že dříve registrovaní hráči musejí být deset let neaktivní. Letos ještě Erik nenastoupí, bude moct hrát až od příští sezony,“ vysvětlil.

Hokejový klub z Nýdku vznikl před čtyřmi lety. Nesl název HC Nýdek 2015. To už neplatí. Má nové logo, nové dresy i nový název: Vesnický hokejový klub (VHK) Rytíři Nýdek.
Chtěli jsme, aby se nový název a logo pojily s Nýdkem. S naší obcí se váže pověst o rytířské stezce a o rytířích spících v Čantoryji, tudíž naše nové logo znázorňuje rytíře Čantora se svou družinou,“ popsal Suszka.

Další novinkou jsou nové webové stránky. Na rytířském webu příznivci nýdeckých hokejistů najdou aktuality, fotoreportáže z utkání, reportáže a rozhovory.

Ve Slezské hokejové lize, která přešla na nový herní formát, Rytíři budou obhajovat loňské prvenství. Opět pod vedením zkušeného trenéra Jiřího Marsína. „Snad jako jediní máme kouče s licencí. Pomáhají mu masér a kustod. K tréninkům se scházíme jednou týdně. Nejdeme si zahrát hokej, ale potrénovat. Třeba minule jsme padesát minut bruslili s pukem i bez něho,“ prozradil Suszka.

A snad i tvrdé tréninky zapříčinily, že Rytíři prozatím marně hledají konkurenta. V dosud odehraných zápasech smetli Eagles Třinec 11:2, Warriors Třinec 10:0, HC Javorový 13:3 a Horní Suchou přestříleli 9:6.

Komentáře