Zažili Vietnam a podpořili Radka

TŘINEC Po půl roce do kina Kosmos opět zamířil Petr Chalupianský se svým charitativním cestovatelským stand-upem. Tentokrát vyprávěl o své cestě po Vietnamu.

Cestovatel, filantrop, ale hlavě srdcař a vyprávěč rozdal v pátek v kině Kosmos posluchačům spoustu praktických rad a doporučení, kde zažít ten pravý Vietnam, která místa jsou velmi populární, která méně tradiční, na co si dát pozor, co si naopak užít na plno.

Velmi poutavým vyprávěním plným humorných příhod provedl posluchače Vietnamem z jižního města Saigonu až na sever a zpět.

„Společně s kamarádem jsme cestovali vlakem, autobusem, neměli jsme pevně stanovený cíl ani program dobrodružné pouti, improvizovali jsme, přizpůsobovali svou cestu momentální situaci a náladě. Nejkrásnější a nejmalebnější přírodu jsme si užili právě na severu ze sedátka skútru, kde po méně známé Ha Giang Extreme North Motorbike Loop jsme projeli 400 km. Skútr ve Vietnamu je dopravním, nákladním a někdy i obytným prostředkem číslo jedna,“ seznámil návštěvníky se svou cestoz Chalupianský.

Celá cesta trvala 24 dny, přišla na cca 35 tisíc, projeli zhruba 2 tis. kilometrů. Život ve Vietnamu je na naše poměry velmi levný. Dobrý hotel se dá sehnat i za 100 Kč na noc, chutné tradiční jídlo vychází na pár korun. Ostatně chuť poznat vietnamské jídlo v jeho domovině bylo tou největší inspirací k vydání se na dobrodružnou cestu.

Kromě smíchu návštěvníci zažili i příjemný pocit, že mohli pomoct, protože výtěžek z akce bude věnován Radkovi z Třince, který se potýká s následky dětské mozkové obrny. Přesná částka bude známa tento týden, kdy se bude otvírat kasička. Nejméně to však bude 23 tisíc korun, neboť tolik se vybralo na vstupném.

Nutno dodat, že Petr Chalupianský je opravdu srdcař. A proto nadační fond, který založil, nazval Klub SRDCAŘŮ (www.jsmesrdcari.cz).

 

Komentáře