JABLUNKOV Pocit slušně odvedené práce mohou mít fotbalisté Jablunkova, kteří jsou po podzimu na 8. místě I. A třídy. Začali vlažně, ale pak časem se dostali do tempa. „S 19 body jsme nadmíru spokojení,“ podotkl zkušený univerzál Tomáš Nieslanik.

Do sezony jste vstoupili poněkud rozpačitě, závěr podzimu jste zvládli výtečně.
Jsme neskutečně spokojení s tím, co se stalo poté, co skončil trenér Kluz. Hráči šli do sebe, začali bojovat jeden za druhého. Překvapil mě jejich přístup. Obával jsem se, že se z odchodu trenéra položí a neunesou to. Oni se semkli a bojovali. Předtím to možná nebylo vidět.

Proč myslíte?
Možná, že z lavičky cítili takovou odevzdanost. Zlepšilo se to a nakonec jsme získali tolik bodů, s kolika jsme ani nepočítali.

Soudě podle výsledků, fotbalem jste se začali bavit, je to tak?
To je pravda. Děkuji hlavně brankářům. Na tréninky s námi chodil kluk z dorostu. Moc mu za to děkuji, protože když na tréninku není brankář, je to špatné. Není na koho vystřelit, střelbu trénovat nejde.

Dostali jste se na 19 bodů a kdyby podzim neskončil, bylo by jich ještě více?
S 19 body jsme nadmíru spokojení. Začali jsme špatně, pak jsme se trochu zvedli, ale poté to byla katastrofa.

Čím to?
První dva zápasy byly herně relativně dobré, ale body jsme v nich nezískali. V dalších jsme je získali, ale pak přišla krize. Neměli jsme body a ani herně to nebylo dobré. Trenér se rozhodl skončit a to byl možná ten impuls, kdy hráči čekali, že se musí něco změnit. Šlo to nahoru. Ze sedmi zápasů jsme jich měli šest bez prohry.

Trenér Fazekáš ve spolupráci s Vámi a kapitánem Martinem Hudzieczkem povede mužstvo Spartaku i na jaře?
Zatím to tak vypadá. Funguje nám to a asi není důvod něco měnit.

 

Komentáře