Návštěvní den na porodním sále

TŘINEC Ke konci listopadu v Nemocnici Třinec proběhl tradiční Den otevřených dveří porodnického a novorozeneckého oddělení. Tentokrát nemocnici navštívil rekordní počet budoucích maminek v doprovodu manželů, partnerů, matek či kamarádek.

V průběhu celého dopoledne si zájemci individuálně povídali s nemocničními porodníky, pediatry a fyzioterapeuty. Po získání teoretických informací a po výborném občerstvení, se návštěvníci přesunuli na porodní sál, porodní a novorozenecké oddělení. Tam na ně čekaly porodní asistentky a dětské sestřičky, které je provedly jednotlivými pracovišti a poskytly praktické instrukce a informace – popsala průběh Dne otevřených dveří tisková mluvčí nemocnice Irena Sikorová Nožková.

Ani tentokrát nechyběla přítomnost zástupců firem, jejichž portfolio je zaměřeno na novopečené maminky a miminka. Vedle cenných rad a seznámení se s výrobky, si maminky odnesly i drobné dárky.

Kromě rekordní návštěvnosti nás velmi mile překvapilo i silné zastoupení zájemců ze sousedního Slovenska, kteří na doporučení známých, plánují přivést na svět své dítě právě v naší porodnici,“ dodala vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Regina Slowik.

Další Den otevřených dveří porodnického a novorozeneckého oddělení v třinecké nemocnici se bude konat na jaře.

 

Komentáře