V Třinci se včera rozsvítil vánoční strom

TŘINEC Hutnické město má tu výhodu, že vánoční strom nemusí shánět. Urostlý smrk roste přímo na náměstí Svobody a jako každým rokem i tentokrát se rozsvítil ve vánočním dekoru. Akci doprovázel celodenní Mikulášský jarmark, a jak na náměstí před kulturním domem, tak v samotné Trisii bylo po celý den opravdu rušno.

Odpoledne jarmark navštívil Mikuláš v doprovodu čerta.

Pečení kynuté vánočky s hrozinkami a mandlemi je tradicí i u nás ve Slezsku. Pekárna Sikora Dolní Lomná  připravila ukázku pletení vánoček. A nejen to. Zapojit se mohli všichni a svou vánočku, kterou pekárna upekla na místě, si pak odnesli domů.

V prostorách Trisie byly připravené workshopy a…

samozřejmě i prodejní místa.

Na náměstí bylo rovněž rušno. Kromě prodejních stánků s vánočními ozdobami, háčkovanými čepicemi, taškami, pletenými, šitými i dřevěnými hračkami si návštěvníci mohli vybrat rovněž ze široké nabídky občerstvení.

Pestrý byl i kulturní program. Zahrála například Cimbálová muzika Jagár, která publiku dopřála folklór z Těšínského Slezska, Moravy, Slovenska, ale i Maďarska a Rumunska.

Děti si užily taneční hrátky s dvojnásobným vítězem StarDance Honzou Onderem.

Poetice to zpívalo a hrálo opravdu dobře.

Vánoční strom rozsvítila primátorka Třince Věra Palkovská a zástupci církve.

Mikulášský jarmark, který na foto zachytil Marcel Kunz, se v Třinci vydařil. Lidé byli spokojení, vánoční strom krásně svítí, vánoční nálada je prostě tu.

 

Komentáře