Sbohem, ligo! Futsalisté Třince se rozloučili s nejvyšší soutěží. Co bude s klubem dál?

TŘINEC Rozlučka třineckých futsalistů s první ligou byla vítězná. Nejvyšší soutěž opouštějí po dvou letech. Zatím není jasné, kterým směrem se bude třinecký futsal dál ubírat.

SKP OCEL TŘINEC – SK OLYMPIK MĚLNÍK 7:4

Mělník si vynutil náskok, ale záhy o něho přišel – Třinečtí čtyřikrát skórovali během devíti minut. Před pauzou přidali branku do šatny, jenže totéž předvedli hosté. Druhý poločas skončil remízou, jako poslední střelec Třince v lize se zapsal Buryan. Posledním vyloučeným futsalistou v elitní soutěži na straně Třince byl obránce Samek.

„Upřímně nevím, k čemu tento zápas přirovnat. K úrovni nejvyšší soutěže by jej přiřadil jen blázen. Zápas neměl absolutně nic společného s futsalem a už vůbec ne s nejvyšší soutěží. Hrálo se tak nějak bez taktik, prostě jak to vyjde, hosté hlavně ve druhém poločase trefili asi čtyři tyčky a třikrát nedali do prázdné branky. Asi poprvé v sezoně můžu říct, že jsme soupeři uštědřili lekci z produktivity. My proměnili sedm z dvaceti tutovek, hosté jen tři,“ spočítal místopředseda třineckého klubu Ondřej Kreželok.

Zůstane italský trenér Andrea Bucciol? Kteří hráči odejdou, kteří v klubu zůstanou? Co bude s třineckým klubem dál? „To je dobrá otázka. Variant je více. Musí přijít změna, a to razantní. Pokud ale nepřijde, může to být s třineckým futsalem špatné. Doufám, že najdeme takové řešení, abychom mohli hrát aspoň druhou ligu, pracovat s mládeží a tvořit nový tým,“ nastínil hrající sportovní manažer Josef Cieslar mladší.

BRANKY A NAHRÁVKY: 7. Csikán (Baron), 12. Cieslar (Hudzieczek), 14. Blahut (Buryan), 16. Baron (Cieslar), 20. Cieslar (Baron), 22. Buryan (Przyczko), 34. Buryan (Hudzieczek) – 4. Šuba (Mažári), 20. Šuba (Gabčo), 29. Mažári (Sedláček), 36. Jiří Vokoun ml. (Gabčo). Rozhodčí: Havlík, Filipský. ŽK: Samek – Gabčo, Šuba. ČK: 35. Samek. Diváci: 60. Poločas: 5:2.
TŘINEC: Sikora – Blahut, Hudzieczek, Csikán, Przyczko, Samek, Baron, Buryan, J. Cieslar.

Komentáře