Scházela nám kondice, myslí si bystřický záložník Baron

BYSTŘICE Náročnou bitvu o udržení krajského přeboru budou muset na jaře podstoupit fotbalisté Bystřice. Podzim nováčkovi nevyšel, uhrál jen osm bodů a skončil patnáctý. „Bystřici dříve všechno vycházelo, na nepohodu nebyla zvyklá,“ soudí letní posila Lukáš Baron.

Co říkáte na podzimní část v podání Bystřice?
Očekával jsem úplně něco jiného. V každém zápase šlo vidět, že nemáme natrénováno, že nám schází fyzická kondice. Fotbalově jsme se většině soupeřů vyrovnali, někdy jsme byli i lepší. Většina bystřických hráčů jsou takové hračičky, chybí nám střelec, hráč do šestnáctky. Hlavním problémem byla ta fyzická kondice, v šedesáté minutě jsme vždy odpadli.

Proč myslíte, že tomu tak bylo?
Myslím si, že za to může i futsal. Když nás čtyři nebo pět hraje v pátek večer v osm hodin, v sobotu odpoledne přijedeme na zápas a je to vidět. Pozitivní je to, že když jsme měli dva týdny pauzu kvůli zrušenému utkání se Šenovem, pořádně jsme potrénovali a hned to šlo poznat. V Těšíně kluci hráli výborně, vedli 2:0 a nakonec remizovali 2:2. Stejným výsledkem skončil zápas s Hájem ve Slezsku, který nám v prvním utkání dal šest gólů. Celý zápas jsme vydrželi běhat a hráli tak, jak jsme měli.

Takže s nelichotivým tabulkovým postavením se dá něco udělat?
Já si myslím, že určitě ano. Když v zimě všichni poctivě potrénujeme, musí to jít.

Budete k tomu potřebovat i posily, souhlasíte?
Ano. Potřebovali bychom hráče do šestnáctky. Útočníka, který umí dát gól.

To je pravda. V úvodních zápasech pro vás byla soupeřova brána doslova zakletá.
V úvodních kolech jsme nebyli schopni dat gól. Nedali jsme dvě penalty, jednu jsem neproměnil já. Byla to naprostá nemohoucnost.

Je podle vás velký rozdíl mezi I. A třídou a krajským přeborem?
Myslím si, že největší rozdíl je v tom, že Bystřici v I. A třídě všechno vycházelo. Stálo při ni štěstí, všechno jí tam padalo. Teď je Bystřice v opačné situaci, kdy pomalu nedáme gól ani ze stoprocentních šancí. Přilepila se na nás smůla a na to v Bystřici nikdo nebyl zvyklý. Musíme zabrat. S poctivým tréninkem a správným přístupem to půjde.

 

 

Komentáře