Vánoční strom se v Třinci rozsvítí zítra

TŘINEC V první prosincovou neděli se v Třinci před Kulturním domem Trisia na náměstí Svobody bude od 10 hod. konat Mikulášský jarmak. Na programu, kromě dílniček, koncertu Poetiky, dalších kulturních vystoupení a možnosti nakupování vánočních ozdob anebo vlastnoručního upletení vánočky je samozřejmě rovněž rozsvícení vánočního stromu.

Třinecký Mikulášský jarmark začne vystoupením Štývarova dětského sboru, který zazpívá koledy a vánoční písně. Následně se v dopoledním programovém bloku předvedou mladé talenty, zahrají dětské divadélka, zatančí třinecká skupina, zazpívá Lucie Konvíčková. Po polední pak zahraje ostravská folková kapela Tři Vykřičníky a CIMBÁLOVÁ muzika Jagár.
Od 14 do 17 hodin jarmark navštíví Mikuláš v doprovodu čertů a andělů.
Těsně před rozsvícením vánočního stromu (v 16,30 hod.), jsou na programu Taneční hrátky s dvojnásobným vítězem StarDance Honzou Onderem. Už pod rozsvíceným stromkem v 16,45 zazpívá Poetika, která v roce 2016 vystřelila svým debutovým singlem Zkouším žít.
Pekárna z Dolní Lomné pak pro všechny zájemce připravila ukázku pletení vánoček. A nejen to. Zapojit se můžou opravdu všichni a svou vánočku, kterou vám pekárna upeče, si  každý pak odnesete domů. Vítěz nejhezčí vánočky bude odměněn po rozsvícení vánočního stromu.
Kreativních aktivit s vánoční tematikou je pro všechny připravená celá hromada. Podrobný program zítřejšího jarmarku najdete zde

Komentáře