Šéf atletů Sajdok šel všem příkladem. Nazul tretry a bodoval

TŘINEC Košile, kravata, sako? Kdepak! Předseda třineckého atletického oddílu Stanislav Sajdok oblékl dres, nazul tretry a 28 body dopomohl svému týmu ke druhé příčce ve druhém kole první ligy družstev. Druhou pozici obsadily rovněž třinecké atletky.

Družstvo mužů zaostalo za vítěznou Opavou o 12,5 bodu. „Je to skvělý výsledek. Začátek ale pohodový nebyl, protože půl hodiny před prvním výstřelem přestaly fungovat buňky. Naštěstí se ale podařilo na závadu přijít a pět minut před prvním startem jsme byli připraveni. Před svou první disciplínou jsem byl skvěle rozcvičen a namotivován,“ usmál se šéf atletického klubu Stanislav Sajdok.

Družstvo mužů táhl spolu s Františkem Bubou, který atakoval třicetibodovou hranici. „Franta byl šestý v dálce, vyhrál trojskok a v osobním rekordu i 100 m. Čas 10,88, je jen o čtyři setiny horší od juniorského oddílového rekordu legendy třineckého sprintu Valtra Pilcha,“ poukázal Sajdok.

Ve skoku vysokém, v trojskoku a v běhu na 100 m překážek Sajdok vyválčil pro Třinec 28 bodů. Tomáš Lichý přidal 16 bodů, Adrián Pavelka 12,5. Kladivo vyhrál Lukáš Labaj a 3000 m překážek Marek Chrascina.

Ženy se musely obejít bez Báry Sajdokové a Karolíny Sasynové, které reprezentovaly ČR na mezistátním utkání ve Slovinsku. Obě ve svých disciplínách zvítězily, výškařka Sajdoková skočila 179 cm a Sasynová zaběhla 1500 m za 4:37,24.

Nejlepší bodovačkou družstva žen byla Tereza Douchová (23), Miriam Cidoríková přidala 16 bodů a Eva Galaczová 15.

 

Komentáře